Ogłaszamy nabór do klas pierwszych

GIMNAZJUM NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W CIECHANOWIE
ogłasza nabór do klas pierwszych

1. Klasy ogólne oraz klasy sportowe – koszykówka chłopców i taekwon-do dziewcząt i chłopców. Od września 2013 roku nowość – klasa mundurowa z dodatkowymi godzinami edukacji dla bezpieczeństwa i zajęć sportowo – wojskowych oraz możliwością kontynuacji nauki w liceum w tym samym budynku.

2. Obowiązkowe dwa języki obce – angielski i niemiecki.

3. Hala sportowa, sala gimnastyczna oraz sala rehabilitacyjno – sportowa, boisko wielofunkcyjne, boisko asfaltowe i trawiaste, bezpłatne zajęcia na krytej pływalni i lodowisku.

4. Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań:
- koła przedmiotowe,
- zajęcia wyrównawcze,
- zajęcia sportowo – rekreacyjne,
- chór z wieloma sukcesami na koncie,
- koło teatralne - najlepsze w Regionalnym Przeglądzie Teatrów Amatorskich.

5. Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

6. Bogaty księgozbiór z Multimedialnym Centrum Informacji Bibliotecznej.

7. Stołówka z tanimi i smacznymi obiadami domowymi.

8. Najstarsza szkoła w mieście z wieloletnimi tradycjami. Zabytkowy budynek w centrum miasta z dużym parkingiem. Bezpieczna i przyjazna szkoła z wykwalifikowaną kadrą nauczycieli, nowocześnie wyposażone klasopracownie.

I eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów Młodszych i Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-do ITF Mińsk Mazowiecki

W sobotę, 23 marca w gościnnych progach Gimnazjum nr 3 w Mińsku Mazowieckim, odbyły się I eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF. Zawody, których gospodarzem był Miński Klub Sportowy Taekwon-do zgromadził na starcie 120 najlepszych w swoich kategoriach wiekowych zawodników z 7 klubów województwa mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego. Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki pan Marcin Jakubowski.
Trenerzy Matsogi Ciechanów pracujący nad formą zawodników trenujących Taekwon-do w Gimnazjum nr 1 w Ciechanowie (Michał Rząsiński i Paweł Szwejkowski) wystawili bardzo liczną reprezentacje naszej szkoły, którzy spisali się bardzo dobrze i swój występ w tak licznie obsadzonych zawodach mogą uznać za bardzo udany. Zawodnicy Matsogi z Gimnazjum nr 1, aż 11 razy stawali na podium tym samym zwyciężając klasyfikacje zarówno medalową jak i punktową w turnieju.
Na szczególną uwagę zasługuje występ Karola Atrachimowicza (klasa III d), który zdobył 1 miejsce w walkach w kategorii 52 kg. oraz Karola Głowackiego (klasa II c) za zajęciecie pierwszego miejsca w układach formalnych.